999 rezultate për

aleksandar

Kiracovski: Ligji mbron qytetarët, jo militantët e partive Zëvendësministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Aleksandar Kiracovski, deklaroi se në 1.288 institucione u d
Ja kush ishte lideri i tmerrshëm tifozëve të Partizanit në Beograd (VIDEO) Mediat në Beograd japin detaje për ekzekutimin e liderit të tifozëve të Partizanit, Aleksandar Stankovic, jo shumë larg
Serbia do të fortifikojë kufirin me Maqedoninë? Ministri serb i punës, Aleksandar Vulin ka deklaruar se ka ardhur koha që t’i propozojë kryeministrit Aleksandar Vuçiç,
Hahn në Beograd, flet për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi Komisioneri i BE-së për politikat e fqinjësisë dhe negociatat për zgjerim, Johannes Hahn, ndodhet në Beograd, ku do të t
Raundi i ri i dialogut, Mustafa-Vuçiç takohen në Nju Jork në fund të shtatorit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ai serb, Aleksandar Vuçiç, pritet të takohen në fund të shtatorit në Nju Jork. T
Vuçiç në siklet: Nuk kishte para të paguante këpucët e Biden (VIDEO) Një situatë fare e pakëndshme dhe sikletosëse ka ndodhur për kryeministrin serb Aleksandar Vuçiç, gjatë vizitës së Biden
Vritet bossi i drogës në Beograd pranë shtëpisë së kryeministrit serb Këtë të shtunën u vra me 11 plumba bossi i drogës Aleksandar Stamenkoviç (42), pronar i lokalit "Piaza del Cafe". Ek
Aleksandar Panovski emri i parë i përfshirë në skandalin "Panama Papers" Aleksandar Panovski është emri i cili tashmë ka në dispozicion informacione në lidhje me aferën “Panama Papers”, të publ
Ja si po ruhet Vuçiç në Kosovë (FOTO LAJM) Sot ka nisur vizita e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç në veri të Kosovës. Kreu i ekzekutivit te Beogradit do te zhvi
Aleksandar Vuçiç, të dielën në Kosovë Ditën e dielë, më 3 prill, kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të vizitojë Kosovën. Lajmi është dhënë nga drej
Qeveria maqedonase përgënjeshtron lajmin për heqjen e kryqit Pas lajmit jozyrtar nga shumë medie se është anuluar vendimi për vendosjen e Kryqit në Butel, Aleksandar Gjorgjiev, zëdh
Flamurtari rrezikon t'i hiqen gjashtë pikë Flamurtari ka nisur ta marrë veten në kampionat duke arritur një sukses të rëndësishëm në fundjavë pasi mundi një kundër
Partia e Vuçiçit pëgatitet për fushatë edhe në Kosovë Partia Përparimtare e Serbisë (SNS) e kryeministrit Aleksandar Vuçiq është duke u bërë gati, që në kuadër të fushatës pë
Zgjerohet partia e Vuçiç në Kosovë Partisë Përparimtare serbe (Srpska napredna stranka) të Aleksandar Vuçiqit dhe Tomislav Nikoliqit, në Anamoravë iu bashk
Vulin në Pejë, akuzon shqiptarët për krime ndaj serbëve Ministri serb Aleksandar Vulin ka uruar besimtarët për Kërshëndella dhe ka vlerësuar se gëzimi i festës në Kosovë prishe
Protesta e Opozitës, "plastifikohet" godina e everisë (FOTO) Opozita ka paralajmëruar se, më 28 nëntor do të ketë protesta popullore në Prishtinë për të kundërshtuar Marrëveshjen e
Aleksandar Vuçiç sot në Srebrenicë (VIDEO) Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të jetë sot në Srebrenicë. Në qytetin ku ka ndodhur masakra e 8000 burrave
Mblidhen krerët më të lartë të Serbisë, diskutohet për Kosovën Ka nisur në Beograd takimi mes presidentit serb, kreut të Kishës dhe Kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të S
Deputetët serbë përmendin luftën nëse nuk hiqet kushti për njohjen e Kosovës Partitë të Opozitës në Serbi kritikojnë qeverinë e tyre lidhur bisedimet për kapitullin 35, duke thënë se kushti për njo
Merkel kushtëzon Serbinë me njohjen e Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka konfirmuar se ka një ndryshim të ri në platformën e