999 rezultate për

albin

"Ta larguarit" nuk e tradhëtojnë Albin Kurtin Visar Ymeri ka thënë se Grupi i Deputetëve të Pavarur nuk do ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi Ai
Albin Kurti: Prishtina, xhungël prej betoni Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë sot se Prishtina është kthyer në xhungël betoni. “46.000 ndërtime ilegale e
Hoxha akuzon Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin për vetëvrasjen e Astrit Deharit Ish-ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, që tash mban postin e ministri për Integrime Evropiane, ka reaguar në Kuvend,
Veseli: Politika e Kurtit e ka dërguar në vdekje Astrit Deharin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veslei ka deklaruar se pajtohet me Albin Kurtin që politika e ka dërguar Astrit De
VV kërkon që Albin Kurti t'i udhëheqë bisedimet me Serbinë Opozita në Kosovë u përgjigjet negativisht thirrjeve të presidentit Hashim Thaçi dhe Qeverisë për të qenë pjesë aktive e
Albin Kurti kërkon që Kosova të blejë helikopterë ushtarakë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, teksa ka folur për dështimet e kësaj Qeverie që nga ardhja e saj, tha se
Albini i beson shumë vetes, si LDK-ja kërkon zgjedhje të parakohshme Vetëvendosja dhe LDK-ja kërkojnë që qeveria “Haradinaj” të japë dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme
Edhe pse dha dorëheqjen nga VV, Ahmeti nuk flet kundër Kurtit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, edhe pse ka dhënë dorëheqje nga Vetëvendosje, po vazhdon të mos mbajë qëndrim për
Pas ikjes së Ahmetit nga VV, Albin Kurti takon Kryetarin e Klinës Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka vizituar sot kryetarin e Klinës, Zenun Elezajn. Komunës së Klinës, Kurti duket t’i
13 deputetë të Vetëvendosjes braktisin Albin Kurtin Disa prej deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje që kanë dhënë dorëheqje nga postet e tyre brenda Lëvizjes Vetëvendosje , p
Shpendi i la të gjithë me gisht në gojë, si ua bëri bllok të gjithëve Koment nga Ervin Shkulaku Më në fund u realizua dëshira e idhtarëve të Albin Kurtit që edhe Shpend Ahmeti të j
Me largimin e Ahmetit, Albin Kurti mbetet vetëm me një Komunë Lëvizja Vetëvendosje që nga sot zotëron edhe një komunë më pak. Kjo pasi i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot dha dor
Revista austriake: Albin Kurti, nxitës i turbullirave Revista Austriake, përmes një shkrimi të gjatë që ia ka dedikuar, kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, e ka quajtur
Vetëvendosje në qorrsokak, vetëm pajtimi i shpëton Koment nga Ervin Shkulaku Lëvizja Vetëvendosje po i çudit të gjithë pasi ka kohë ka hyrë në një qorrsokak e që
Kurti i shkon si mysafir Agim Bahtirit Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, së bashku me nënkryetarin Mujka kanë pritur në takim deputetin dhe kryet
Albin Kurti ndaji ndërkombëtarëve: Mos u sillni në mënyrë cinike, mos pranoni ryshfete Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka këmbëngulur në qëndrimin e tij kundër votimit të demarkacionit. Me një st
Haradinaj dhe Veseli fundosin të pakënaqurit e Vetëvendosjes Koment nga Ervin Shkulaku Se sa qytetarët dëshirojnë që ky version i demarkacionit të ratifikohet në Kuvendin
Albin Tahiri me përshendetje lamtumire në Pyeongchang (FOTO LAJM) Albin Tahiri ishte sportisti i parë nga Kosova që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore, duke arritur sukses të kënaqs
Gjuhet me vezë Albin Kurti Derisa po pritet të nisë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, tani më kanë nisur të mblidhen të zgjedhurit e vendit.
Dardan Sejdiu i jep dorën Albin Kurtit Albin Kurti dhe Dardan Sejdiu, ia kanë shtrënguar duart njëri tjetrit në seancën që pritet të mbahet për votimin e Demar