999 rezultate për

akuzuar

FSHF përjashton gjyqtarin e akuzuar nga Tirana Ndeshja e disa javëve më parë mes Kastriotit dhe Tiranës e luajtur në Fushë-Krujë, solli reagime të shumta nga klubi i T
"Jemi shokuar", çfarë thonë të afërmit për të akuzuarin e vrasjes së Kurtit Olsi Qallia është një nga tre të dyshuarit si vrasësit e Jurgen Kurtit. Ky i fundit u ekzekutua pak pranë shtëpisë së
"Kemi punësuar 15 mijë persona", reagojnë dy vëllezrit indian të akuzuar për mashtrim Të vënë në qendër të vëmendjes pasi akuzohen për një skemë mashtrimi që kap shifrat e afro 1 miliardë dollarëve, Grupi ‘
Policia nis hetimet për Conor McGregor, akuzohet për ngacmim seksual Për Conor McGregor, yllin më të madh të Ultimate Fightin, ka nisur një hetim në Irlandë pasi një grua e ka akuzuar për n
Dënim maksimal për vrasësin e Donjeta Pajazitit Pas kthimit të rastit në rigjykim, Naser Pajazitaj, është dënuar me burgim të përjetshëm, pasi është shpallur fajtor për
Shtatë pjesëtarët e ISIS-it nga Maqedonia dalin para gjykatës Shtatë shtetasit e Maqedonisë së Veriut të akuzuar për pjesëmarrje në luftëra të huaja, formacione paraushtarake ose par
Të gjithë të dënuarit e 27 Prillit u dërguan në paraburgim Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgi
5 vite burg për personin që pranoi se kishte ndihmuar Kamer Metajn pas vrasjes së policit Gjykata Themelore në Pejë, të premten, e ka dënuar me pesë vjet burg, të akuzuarin Ujkan Metaj, i cili e kishte pranuar
"Ministrja bën drejtor të akuzuarin për vjedhje" Ish-kryeministri, Sali Berisha ka denoncuar në Facebook-un e tij nëpërmjet qytetarit dixhital se ministrja Belinda Ballu
Të akuzuarit për listat nuk pranojnë akuzat Po vazhdon seanca gjyqësore në rastin e veteranëve mashtrues, ku 10 të akuzuar për këtë rast po ballafaqohen me akuzat e
Xhavit Jashari nuk paraqitet në gjykatë, zbardhet largimi i tij në Austri Mungesa e dy të akuzuarve ka bërë që trupi gjykues ta veçoj lëndën për dy të akuzuarit të cilët munguan në seancën e sot
Mbahet seanca e rastit Monstra, priten bombat e prokurorisë Ka vazhduar edhe sot me dyer të mbyllura për opinionin gjykimi për rastin “Monstra”, në të cilin janë nxjerrë dëshmi nga
I akuzuar për mashtrim, gruaja e ish-ministrit tregon takimin me Guru-në (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme në Opinion ka qenë e ftuar Rovena Agolli, gruaja e ish-ministrit të Infrastrukturës dhe Energjetikes,
Kardiologu i akuzuar në rastin stenta anëtarësohet në Vetëvendosje Dr. Irfan Daullxhiu, kardiologu i akuzuar në një nga skandalet më të mëdha në shëndetësi të njohur si rasti “Stenta”, i
Lirohet për arsye brutale e dyshuara për vrasjen e Jongut Gruaja indoneziane, Siti Aisyah, e cila është akuzuar për vrasjen Kim Jong-nam, gjysmëvëllait të liderit verikorean, Kim
Gjykata e Pejës liron nga akuza serbin e akuzuar për krime Departamenti për Krime të Rënda nga Gjykata Themelore e Pejës, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj të pandehurit Milorad Z
Kylie paska akuzuar Travis për tradhti, por si qëndron e vërteta Në fillim të marsit, sipas E!News u tha se Kylie akuzoi reperin se e ka tradhtuar, megjithëse përfaqësues të Scott thanë
Ish-luftëtari i UÇK-së niset për në Hagë Ismet Tara, i njohur si komandant ‘Hoxha’ po përcjellët nga qytetarët e Rahovecit para nisjes për në Hagël, shkruan Albe
Edhe sot mbyllet për publikun seanca e rastit Monstra Në Gjykatën Penale të Shkupit, mbrapa dyerve të mbyllura për opinionin, sot vazhdon gjykimi për rastin “Monstra”. Në sea
Lirohet polici i akuzuar për ngacmim seksual ndaj një të miture Gjykata e Shkodrës ka marrë vendimin për të liruar nga dhomat e paraburgimit, efektivin e policisë Berhan Bajrakurt të z