999 rezultate për

akuzuar

Agim Kajmaku hesht! Fsheh prova se nuk është i akuzuar nga PD Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku nuk ka bërë asnjë koment sa i përket akuzave të Partisë Demokratike për dosjen penal
Aksidenti i Llaskarcës, më 5 shtator gjykimi për të akuzuarit Më 5 shtator, 6 persona do të ulen në karrigen e të akuzuarit pranë Gjykatës Penale për shkaktim të aksidentit tragjik t
Alarm fals, këto ushqime janë akuzuar si të pashëndëtshme por është e kundërta Njerëzit dëshirojnë të dinë se cilat ushqime janë të mira për trupin tonë dhe cilat na bëjnë dëm. Por, ndonjëherë shk
Të akuzuar për vrasje, arrestohen 2 persona në Tiranë Policia ka vënë në pranga dy persona të dyshuar për veprimtari kriminale. Gjatë kapjes dhe ndalimit të tyre, janë sekue
I akuzuar për korrupsion, arrestohet ish-presidenti në SHBA (FOTO LAJM) Ish-presidenti peruan Alejandro Toledo u arrestua të martën në Shtetet e Bashkuara dhe u përball me ekstradimin në Peru,
Finalizohet operacioni "Kasapi", në pranga dy persona të akuzuar për vjedhje Jane zbardhur një sërë vjedhjesh të bagëtive të trasha të ndodhura në Lezhë dhe Shijak, ndersa ne pranga kane rene dy pe
I akuzuar për mbështetje ndaj ISIS, dënohet kosovari në Zvicër Një dënim pa kusht me heqje lirie është absolutisht i domosdoshëm, për ta parandaluar atë nga kryerja e delikteve të tje
5 muaj nga aksidenti i Llaskarcës, ende s'ka filluar gjykimi për të akuzuarit Po bëhen 5 muaj që kur ndodhi aksidenti tragjik i autobusit "Durmo Turs" në fshatin Llaskarcë më 13 shkurt të 2019-s, nd
I akuzuar për terrorizëm, Apeli vendos 2 vjet burg për shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata e Apelit në Brescia të Italisë ka konfirmuar dënimin me 2 vjet burg për 27 vjeçarin nga Kosova Gafurr Dibrani.
I akuzuari për vrasje në vitin 2016 dënohet me 13 vite Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M. A. në kohëzgjatje prejtrembëdhjetë (13) vite
I akuzuar për narkotikë dhe tentativë vrasje, arrestohet 41 vjeçari Wshtë vënë në pranga një 41 vjeçar i shpallur në kërkim për prodhim e shitje narkotikësh. Ky shtetas dyshohet se bash
Tentoi të vetëvritej duke i vënë flakën qelisë, 43-vjeçari është i akuzuar për vjedhjen e një biçiklete I denuari 41-vjeçar nga Shkodra, qe i vuri dje flaken qelise duke tentuar vetevrasjes eshte në paraburgim i akuzuar për
Flet për herë të parë shqiptari i akuzuar për vrasjen e studentes greke Pak kohë më parë, opinioni publik grek u trondit nga një ngjarje makabre, ku studentja Eleni Topaloudu u përdhunua dhe u
Si e vrau polici punëtorin në kazinon e Suharekës? Më 17 mars të këtij viti, me armë zjarri në vendin e tij të punës u vra Jetmir Alia. Ai në mëngjes kishte marrë ndërrimi
Greqia kërcënon Shqipërinë, mbron të akuzuarin për masakrën e Peshkëpisë Ministria e Jashtme greke ka “kërcënuar” Shqipërinë duke iu adresuar rastit të Fredi Bejlerit, kandidatit të OMONIA-s pë
I akuzuar për vjedhje, arrestohet i riu në Librazhd (VIDEO) Një 26 vjeçar nga Pogradeci, është arrestuar në flagrancë në qytetin e Librazhdit. I riu akuzohet se ka vjedhur një shu
Vazhdon seanca "Kumanova" Në Gjykatën e Apelit në Shkup sot vazhdon seanca publike në të cilën duhet të shqyrtohen ankesat e 33 personave të dënua
Tensione në seancën për Grupin e Kumanovës, ata dalin me dy kërkesa Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjyka
Shfaqet serbi i akuzuar se ka vrarë djalin e Kumnovës (FOTO LAJM) Janë bërë 20 vite nga vrasja dhe zhdukja e familjarëve të Nysrete Kumnovës. Përfaqësuesja e shoqatës “Thirrjet e nënave”
Dy muaj të tjerët pataburgim për serbin e akuzuar për krime lufte në Kosovë Të dyshuarit për krime lufte Zoran Gjokiq nga Peja, i është zgjatur paraburgimi edhe për dy muaj me dyshimin se gjatë lu