999 rezultate për

ajrore

Zyrtari i Trump: Sulmi me raketa ndaj Sirisë, argëtim pas darke Sekretari i Tregtisë i SHBA-ve, Ëilbur Ross, ka thënë se sulmet ajrore të Presidentit Donald Trump ndaj Sirisë shërbyen
A e dini se çfarë ndodh kur një pasagjer vdes në aeroplan? Rreth 3.6 miliardë persona udhëtojnë me aeroplan çdo vit dhe ndodh që disa prej tyre, fatkeqësisht të vdesin teksa ndodh
"Lufta" e ajrit, kompania ajrore me të cilën fluturuan më shumë shqiptarë (FOTO LAJM) Në vitin 2002, rreth 50% të tregut të fluturimeve, sipas numrit të pasagjerëve, e zinte kompania Belle Air, që kishte fl
18 luftëtarë kurdë të vdekur pas sulmeve ajrore të Turqisë në Siri Të paktën 18 luftëtarë kurdë, të cilët po luftonin të ashtuquajturin “Shteti Islamik” në Siri, kanë mbetur të vdekur pas
66 vjet nga themelimi i aviacionit shqiptar, ja ku u shkolluan pilotët e parë Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare e cila përbëhet nga Komanda dhe Shtabi
Tension në qiell, Rusia dërgon dy bombardues atomik në kufi me SHBA-të (FOTO LAJM) Pranie e dy aeroplanëve rus që mund të transportojë mbushje bërthamora në hapësirën ajrore të Alaskës shkaktoi panik në
Bileta 86 euro për në zemër të Europës, hyn kompania ajrore e dytë low cost në Shqipëri Një linjë e dytë low cost pritet të fillojë fluturimet nga Tirana për një kryeqytet të Bashkimit Europian duke ulur edhe
Në pritje të luftës, asnjë avion nuk fluturon mbi Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Ndërkohë që në gadishullin korean pritet të shpërthejë një konflikt i armatosur mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, të gji
SHBA bombardon ISIS-in me “nënën e të gjitha bombave” SHBA-të raportohet se kanë hedhur bombën më të madhe jo-nukleare në arsenalin e vendit në një zonë në lindje të Afganist
Ja kush ndikoi tek Trumpi për sulmin në Siri (FOTO LAJM) Djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpit, Eric Trump, ka deklaruar se është i bindur se
Pse sistemi rus "Growler" nuk funksionoi me raketat amerikane? Sulme të reja ajrore janë kryer këtë të shtunë ndaj qytetit sirian Khan Sheikhoun, që ishte dhe vendi i sulmit me armë k
“Vazhdoni me bombardimet!" Mesazhi i babait të binjakëve të vrarë për Trump (FOTO LAJM) Një baba, binjakët dhe gruaja e të cilit mbetën të vrarë nga sulmi kimik që ndodhi në Siri, mbështet sulmet me raketa të
Sulme të reja ajrore në Siri Sulme të reja ajrore janë kryer këtë të shtunë ndaj qytetit sirian Khan Sheikhoun, që ishte dhe vendi i sulmit me armë k
Nuk mjaftuan 59 "tomahawk", Asadi ngre avionët nga baza e bombarduar dje (FOTO LAJM) Avionët luftarakë sirianë u nisën nga baza e njëjtë që u godit nga raketat e SHBA-së të premten, për të kryer bombardime
Sulmi me "Tomahawk", a i çorientuan amerikanët raketat e avancuara ruse S400? (FOTO LAJM) Ndërkohë që kanë kaluar 48 orë nga sulmi me raketa i amerikanëve mbi bazën ajrore të Bashar Al Asadit, nga e cila mendoh
Këshilli i Sigurimit të OKB-së fillon mbledhjen urgjente për sulmin SHBA-ve në Siri (VIDEO) Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka filluar mbledhjen urgjente, për të disktuar rreth gjendjes në Siri pas sulmeve ajrore t
DETAJET/ Si u sulmua ushtria e Asadit me super raketat "tomahawk" (FOTO LAJM) Me kalimin e orëve po dalin të reja në lidhje me sulmin e mëngjesit të sotëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj b
Sulmi i SHBA-ve, Rusia i ofron mbrojtje ushtarake Sirisë Menjëherë pas sulmit të SHBA-ve kundër një baze ajrore në Siri me urdhër të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amer
Assadi flet pas sulmeve në Siri, godet rëndë Trumpin Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad, e ka dënuar ashpër sulmin në bazën ajrore në Siri mëngjesin e sotëm, kundër regjim
Dalin pamjet e reja, ja si është shëndërruar baza ajrore e Sirisë (VIDEO) Mediet ruse kanë publikuar pamje të reja pas sulmit të mëngjesit të sotëm në Siri. Baza ajrore siriane u godit në bazë t