999 rezultate për

aeroportit

Maskat grabisin automjetin pranë aeroportit të Rinasit Dy persona të armatosur dhe të maskuar janë vënë në kërkim nga blutë e Tiranës, pasi i kanë vjedhur me dhunë një 61 vjeç
Kim Jong Un-i ekzekuton arkitektin e aeroportit, nuk i pëlqeu dizanji Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka dhënë urdhër për një tjetër ekzekutim të pazakontë. Ai ka urdhëruar që t
Rrëzohet helikopteri i KFOR-it në Aeroportit e Prishtinës Rrëzohet një helikopter i KFOR-it në një nga pistat e Aeroportit të Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur në pistën ushtarake t
E rrallë, momenti kur një rrufe godet dy aeroplanë (VIDEO) Kjo është një pamje që ndodh rrallë të kapet. Një student nga Washington i cili në një moment po incizuar një stuhi në S
New Orleans, sulmohen me hanxhar agjentët e aeroportit Momente terrori në aeroportin ndërkombëtar "Louis Armstrong" të New Orleans, në SHBA, ku një person ka sulmuar dy agjent
Doshi: Të administrohen filmimet e aeroportit të Hanoverit Tom Doshi ka bërë me dije në Facebook se sot i ka drejtuar një letër Prokurorit të Krimeve të Rënda, Adnan Xholi, në të
Hakerohet faqja zyrtare në internet e aeroportit "Nënë Tereza" Një surprizë e bukur është përcjellë nëpërmjet faqes zyrtare të aeroportit "Nënë Tereza", për ditën e Shën Valentinit.
Nis riaktivizimi i aeroportit të Gjakovës Aeroporti i Gjakovës do të vihet në funksion së shpejti. Lajmin e ka bërë të ditur edhe kryetarja e komunës së Gjakovës,
Ukrainë, përshkallëzohet beteja për aeroportin në Donjeck Gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e përleshjeve mes ushtrisë së Ukrainës dhe separatistëve prorusë për kontrol
Shpërthim i madh trondit Somalinë Një shpërthim i madh ka tronditur kryeqytetin e Somalisë, Mogadishunë, shpërthim që është dëgjuar edhe në milje larg ven
Bllokohet rruga Shkup-Veles, anulohen edhe fluturimet në aeroportin e Shkupit Një kamion i përmbysur në rrugën Shkup - Veles para tunelin në Katllanëve ka bllokuar këtë aks rrugor mbërmjen e sotme,
Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Për shkak të mjegullës të gjitha fluturimet nga aeroporti "Aleksandri i Madh" i Shkupit janë anuluar. Sipas informata
Zbulohet busti i Adem Jasharit në aeroportin e Prishtinës Në Aeroportin e Prishtinës është zbuluar statuja e heroit kombëtar, Adem Jashari, pikërisht në atë aeroport që mban emri
Alarm fals për bombë në aeroportin e Rinasit Update - Drejtoresha e Komunikimit në Rinas ka konfirmuar faktin se çdo gjë vijon normalisht dhe se alarmi për b
Në Turqi nis ndërtimi i aeroportit më të madh në Evropë (FOTO-LAJM) Në Stamboll do të nisin punimet për ndërtimin e një aeroporti të ri i cili do të jetë aeroporti më i madh në Evropë. Kry
Arrin në 100 numri i viktimave në Ukrainë (FOTO-LAJM) Update- Ka arritur në 100 numri i viktimave gjatë luftimeve që ka ndërmarrë ushtria ukrainase kundër kryengritësve proru
Betonizimi i aeroportit të Gjirokastrës shkakton reagime Kreu i këshilltarëve të djathtë, në Bashkinë e Gjirokastrës Bexhet Çobani reagoi sot lidhur me betonizimin e aeroportit
Projekti për ndërtimin e aeroportit të Gjirokastrës (FOTO-LAJM) Në Gjirokastër pritet të ndërtohet një një aeroport i ri civil. Për ndërtimin e tij janë hartuar dy projekte ndërsa spec
Policia serbe anulon vulat e aeroportit "Adem Jashari" Beogradi zyrtarisht ka pranuar lëvizjen e lirë të kosovarëve në Serbi, por përsëri qytetarët me vulat e Republikës së Ko
Fluturimet drejtohen drejt Aeroportit të Prishtinës Siç është bërë e ditur edhe më parë Aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” edhe sot ka qenë i mbyllur për shkak të mje