999 rezultate për

aak-se

Nënkryetari i AAK-së bashkohet partisë së Veselit Nënkryetari i degës së AAK-së dega në Vushtrri, Rrahim Tahiri ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e partisë. Kët
Haradinaj fton edhe Limajn me AKR-në pas firmës me Ahmetin Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur në një konferencë për media së bashku me kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin, pasi
Haradinaj pranon përplasjen në PAN, por saktëson se koalicioni është stabël Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohj
Deputeti i Kosovës pi 10 kafe njëkohësisht (VIDEO) Bekë Berisha ka nisur ditën e sotme me 10 espresso. Deputeti i AAK-së që habit të gjithë me konsumimin e madh të kafesë
Deputeti i AAK-së: Kam marrë shumë ankesa për dallavere në FSK Ëndrra e tyre ka qenë të bëhen ushtar në Kosovë. Por për shumicën prej këtyre kandidatëve shpresa për t’i shërbyer vendi
Pasuria e majmë e njeriut të AAK-së që do të zaptojë shtetin me militantët e tij Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, në një intervistë ditë më parë, ka deklaruar se po të kishte mundësi do të punëson
Haradinaj: Nuk është mirë të punësohen vetëm njerëzit e AAK-së Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demalijaj, vazhdon të arsyetojë punësimet e militantëve të partisë së tij nëpër institucione
Familjarët e politikanëve po punësohen në Telekom, a ka ligj që i ndal? Në prag të përgatitjes për privatizim të Telekomit, partitë në pushtet, me theks të veçantë AAK-ja e kryeministrit Ramus
Edhe asambleisti i AAK-së është rehatuar me një punë në shtet Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Fadil Gashi është emëruar si këshillta
Punësime familjare të AAK-së edhe në kompaninë Pastrimi Në Kompaninë për mbledhjen e mbeturinave “Pastrimi” për tre muaj janë punësuar 60 persona.Sikurse në ndërmarrjet tjera e
Daut Haradinaj rizgjidhet në krye të AAK-së së Deçanit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Deçan, ka mbajtur Kuvendin e tetë zgjedhor, ku ka rizgjedhur Daut Haradinajn kryetar
Gjykata fton në Hagë nënkryetarin e AAK-së (FOTO LAJM) Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka marrë ftesën për t’u paraqitur pranë Zyrës së Prokurori
Deputeti i AAK-së: Ky është serbi që me Kurtin themeluan Vetëvendosjen Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj, ka deklaruar së fundmi se Lëvizja Vetëvendosje është pa
Lëvizjet e çuditshme të Gani Dreshajt në kohën kur fliste Hasani (VIDEO) Fjalimi i deputetit të PDK-së, Nait Hasanit i bërë dje në seancën e kuvendit kur po votohej buxheti, po i dukej qesharak
Nënkryetari i AAK-së zbardh bisedën e Bolton me Haradinajn Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka folur për bisedën telefonike që kishte kryeministri Ra
Deputeti i AAK-së i "jep mësim" PDK-së: Taksa të bëhet e përjetshme Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj, ka kërkuar që vendimi
Nënkretari i AAK-së i përgjigjet Thaçit: Taksa e ka arritur qëllimin Njëri prej udhëheqësve të AAK’së, Blerim Kuçi, ka thënë se taksa me Serbinë ka arritur efektet në aspektin politik dhe e
Zyrtari i AAK-së kundërshton Hashim Thaçin Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani, ka thënë se taksa 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegov
Deputeti i AAK-së përpiqet të ironizojë LDK-në por del bllof Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka ironizuar me datën e themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, duke thënë se 23
Kryetari i degës të AAK-së akuzohet për fajde dhe krim të organizuar Kryetari i degës së AAK-së në “Kodrën e Timave” në Prishtinë, Dalip Ibrahimi, u arrestua dje nga policia për shkak të dy