999 rezultate për

2017

Aktakuzë për dëmtimin e shtëpisë së vjetër në Prizren Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër personit A.M., për shkak të veprës penale, dëmtimi, shkatërri
Fruthi pushton Europën! 21 mijë pacientë të prekur, 35 viktima Gjatë vitit 2017, Evropa ka pësuar një rritje të konsiderueshme të rasteve të fruthit. Në lidhje me këtë rritje ka re
Vodhi para e celularin në një makinë, arrestohet durrsaku Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 45 vjeçar pasi ka thyer xhamat e një mjeti tip Nissan, duke vjedhur një telefon
KLSH: Dëmi ekonomik nga administrata në 2017 arrin 826 milionë euro Shkeljet dhe abuzimet e institucioneve shtetërore i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit për periudhën janar-dhjetor 2017,
Gianni Infantino propozon ndryshim rregulloreje në merkaton e transferimeve Merkatoja e transferimeve duhet të ndryshojë sa më shpejt. Kjo është ajo që ka deklaruar presidenti i FIFA-s, Gianni Inf
Kremlini përgënjeshtron përfshirjen e Moskës në sulmin kibernetik NotPetya Kremlini përgënjeshtroi kategorikisht akuzat e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Moskës në sulmin kibernetik “NotPety
Shqipëria po shuhet (FOTO) INSTAT ka publikuar sot të dhëna të tjera demografike që tregojnë një situatë alarmante për sa i përket shtesës natyrore
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë sot vjen në Kosovë Ministri Federal për Punë të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot e nesër do të qëndrojë në Kosovë, bën të ditur Am
Alarmante! 330 mijë persona kanë braktisur Shqipërinë shtatë vitet e fundit Popullsia e Shqipërisë në 1 Janar 2018, rezulton 2.870.324 banorë duke pësuar një rënie me 0,2 % krahasuar me 1 Janar 20
Zyrtare: Robert Lewandowski lojtari i vitit në Poloni Robert Lewandowski është përzgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit 2017 në Poloni Golat dhe titujt e fituar në vit
Viti 2017 u merr 200 milion euro qytetarëve në baste Zyra e të ardhurave publike njoftoi se vitin e kaluar në bastore janë paguar rreth 200 milion euro. Shifra tregon se
KQZ kërkon buxhet shtesë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka kërkuar Ministrisë së Financave buxhet shtesë në shumën prej 140 mijë euro për të pa
Kurti flet rreth importit dhe eksportit me Shqipërinë: Kjo nuk është patriotizëm Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur rreth eksportit dhe importit të Kosovës me vendet fqinje. Përmes
‘Fitch’ ndryshon vlerësimin financiar të Maqedonisë në pozitiv Agjencia ‘Fitch’ informoi se ka përmirësuar vlerësimin e Maqedonisë nga negativja në pozitive, njëkohësisht duke konfirm
ATK-ja mbledh 6 milionë euro më shumë në këtë janar se në atë të vitit 2017 Administrata Tatimore e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se të hyrat për muajin janar 2018 kanë shënu
Gjermanët do të tentojnë të zhbllokojnë linjën energjitike Shqipëri-Kosovë Sekretariati i Komunitetit të Energjisë ka përcaktuar një ndërmjetës nga qeveria gjermane për të “rakorduar” procesin me
Propoganda në Facebook për ISIS-in i kushton 6 muaj burg shqiptarit Kreshnik Podvorica i akuzuari për propagandë në lidhje me organizatën ISIS, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prisht
Shuhen 1589 biznese në Kosovë, ky është shkaku Vetën në vitin 2017 në Kosovë janë shuar 1 mijë e 589 biznese si pasojë e politikave jo afatgjata. Ndërsa, që nga vit
Edhe në dhjetor u rrit deficiti tregtar i Kosovës Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin d
Po na vrasin me ilaçe: Dalin shifrat tronditëse për shqiptarët Edhe pse popullsia e vendit po vjen ne trend rënës për shkak të tkurrjes së numrit të lindjeve dhe emigracionit të lartë