999 rezultate për

2017

Çdo shqiptar ka shkuar mesatarisht tre herë tek doktori në 2017-n Në vitin 2017, numri i vizitave gjithsej në shërbimin parësor është 7.942.742, mesatarisht 3 kontakte për person në vit
E la i dashuri se ishte mbipeshë, vajza merr vendimin e pakthyeshëm (FOTO LAJM) Një grua e cila ishte ndarë nga i dashuri, për shkak se ishte mbipeshë ka marrë një vendim për trupin e saj që e ka bërë
Pavard: Nuk po e kuptoj akoma këtë që ka ndodhur Benjamin Pavard është padyshim një nga zbulimet e këtij Kampionati Botëror. 22-vjeçari, i cili në sezonin 2016-2017 luan
Turistët nuk zgjedhin më Shqipërinë, shokojnë shifrat e fundit Numri i shtetasve të huaj që vizituan Shqipërinë gjatë 5-mujorit 2018 pësoi një rritje vjetore me 7 për qind, por nga an
Shkonte të maste tensionin, farmacistja denoncon 70 vjeçarin për përndjekje Një farmaciste ka denoncuar për përndjekje një 70 vjecar të cilin e njihte pasi maste tensionin dhe diabetin në farmacin
Trombozë në spital, farmacistes në Tiranë i nxihet jeta nga 70-vjeçari Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit burg një 70-vjeçar, pasi është kthyer në makth për një farmaciste. Bëhet fjalë
U arratis 10 muaj më parë, kapet shqiptari i rrezikshëm në Itali Policia ka vënë në pranga një të ri pasi para 10 muajsh është arratisur nga spitali nën mbikëqyrjen e policisë. Ai
Të "uritur" për internet, shqiptarët rrisin me 46.6% përdorimin nga celulari Çdo shqiptar ka përdorur mesatarisht 2.66 gigabajt internet nga celulari në 3 mujorin e parë 2018 duke regjistruar rritj
Kosovarët heqin dorë nga emrat shqip, këta janë tre emrat e preferuar Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Lindjeve në Kosovë për vitin 2017. Të dhënat në k
U dënua me burg, zbardhen përgjimet mes efektivit dhe hajdutit Gjykata e Tiranës ka dënuar me një vit e shtatë muaj burg një ish-inspektor të Policisë së Shtetit, pasi ka ndihmuar një
Mësuesja 26-vjeçare akuzohet për mardhënie intime me adoleshentin Një mësuese e shkollës së mesme në Karolinën e Veriut është akuzuar për marrëdhënie seksuale me një student 16 vjeç.
Ndryshon tradita, burrat kujdesen për familjen ndërsa gratë emigrojnë në Evropë Në Shqipëri, emigracioni jashtë vendit ka qenë traditë e burrave, ku meshkujt në moshë të re largoheshin nga vendi për m
Kina rrit influencën në Shqipëri, Bashkimi Evropian i përgjumur Ndërsa Bashkimi Evropian ende mendon nëse duhet apo jo ta pranojë Shqipërinë, nga ana tjetër Kina po rikthehet për të nd
Shifrat, sa milion euro paguan banorët e Tiranës në 2017 vetëm për të parkuar makinën Të parkosh në Tiranë është një mision shumë i vështirë. Vështirësia e parë qëndron në gjetjen e një parkimi sidomos në r
Kanceri po vret edhe të rinjtë, shifrat alarmante nga qytetet shqiptare Shëndeti i popullatës shqiptare po kalon një tranzicion të vështirë për shkak të përhapjes me shpejtësi të sëmundjeve që
Lionel Messi golashënuesi më i mirë për sezonin 2017/18 Lionel Messi zyrtarisht është golashënuesi më i mirë në Europë në kuadër të klubeve. Sulmuesi argjentinas ka shënuar
E FUNDIT/ Jozefina Topalli hedh në gjyq Kuvendin! Deputetë dhe ish-deputetë të opozitës dhe pse bojkotuan parlamentin me vullnetin e tyre në periudhat qershor 2014 Janar
Aeroporti më i shtrenjtë në Europë kap fitime kolosale, shqiptarët rripen nga çmimet e çmendura Aeroporti i Rinasit ka thyer një tjetër rekord në vitin 2017 duke regjistruar një fitim dhe normë kthimi nga të ardhurat
Zbulohet emri dhe fotoja, ky është polici në përgjimin e vëllait të Xhafajt Kush është Ermali, polici që u përmend gjatë audioregjistrimit të publikuar nga Partia Demokratike? Nga verifikimet e
Skuadrat me më së shumti tifozë në shkallët e stadiumit për sezonin 2017/18 (FOTO LAJM) Sezoni futbollistik 2017/18 pothuajse u mbyll këtë javë, por kemi parë shumë skuadra të cilat asnjëherë nuk janë tradhtu