999 rezultate për

2016

Mori makinë pa doganë në 2016? Reagon ashpër demokrati Halimi Ditën e sotme në media u shpërnda një lajm ku rëndiste të gjithë deputetët dhe ish-deputetet të cilët kanë marrë autoriz
Vitin e kaluar Kosova eksportoi 10871 ton mbeturina Agjencia e Statistikave e Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Mbeturinave të Trajtuara (AMT) për vitin 20
Hoxha: Donacionet në vitin 2016 janë 174 milionë Euro Sot, në mbledhjen e Qeverisë, Ministrja Dhurata Hoxha prezantoi raportin vjetor të donatorëve, që për vitin 2016, kap sh
Zbardhen pasuritë, ja kryetarët milionerë në Maqedoni (FOTO) Në zgjedhjet lokale, në garën për kryetarë të komunave partitë i propozuan kandidatët e tyre. Në 55 nga gjithsej 81 k
E torturuan dhe i thyen kockat, zbardhet vrasja bujshme në Ballsh Është zbardhur vrasja e teknologut të Naftës në Ballsh ku u gjet i pajetë në pyllin e fshatit Kalenjë. Pas një sërë
I vodhi celularin pasi e vrau, kapet autori pas një viti Policia e Fierit ka zbardhur vrasjen e teknologut të Ballshit, Shefo Duraj. Policia ka vënë në pranga autorin e njgj
Frikë për jetën? Si do t’i mbrojë Garda 27 njerëzit e Vetingut Garda e Republikës merr në mbrojtje anëtarët e tre organeve të Vetingut, të cilët do të vendosin për fatin e mbi 750 gjy
PS shkurton me 74 vota stafin e Vettingut, bie ligji i "plehrave" Edhe pse janë mbushur plot 17 orë debat në seancën maratonë, Partia Socialiste sërish nuk ka pranuar sugjerimet e PD-së
Sot, Lushtaku del para gjykatës Kryetari aktual i Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku do të dalë sot para gjykatës. Këtë të hënë do të mbahet seanca
INSTAT: Në 2016-n, 100 mijë ton më pak mbetje të menaxhuara Shqiptarët kanë prodhuar më pak mbetje të ngurta urbane gjatë 2016-s. Instituti i Statistikave raportoi se në total janë
Shqiptarët kryesojnë listën e azilkërkuesve që ende janë në pritje Rreth gjysma e të gjithë azilkërkuesve që kishin aplikuar në vendet e Bashkimit Europian, Norvegji dhe Zvicër gjatë viti
Babai i Fildesit letër Ministrisë së Drejtësisë në 2016: Ma mbroni vajzën Një krim që mund të ishte parandaluar por që s'u bë. E tillë ishte vrasja e gjyqtares Fildez Hafizi në mes të ditën në
Këta janë gjyqtarët që dënuan vrasësin e Fildezit në 2016 Këshilli i Lartë i Drejtësisë kryen inspektim në Gjykatën e Kavajës, duke sekuestruar dosjen e vendimit për dënimin e is
Ja kush e liroi vrasësin e gjyqtares Fildes Hafizi Është zbardhur dokumenti që fakton se si është liruar nga burgu Fadil Kasemi, ish bashkëshorti që vrau këtë të enjte në
Raporti: Gjykata e Lartë tejkaloi me 27.5 shekuj afatin ligjor të gjykimit Gjykata e Lartë rrezikon të mbytet nën peshën e dosjeve që vetë ka marrë përsipër të shqyrtojë. Kjo vlen të paktën pë
Na mbyti kanceri, shqiptarët konsumuan 2.7 mln kg vaj palme në 2016 Importet e vajit të palmës në fund të 2016 arritën mbi 2.7 milionë kilogramë duke u rritur me 10.5 % krahasuar me një vi
Tifozët e Barcelonës u gëzuan me rikthimin e Neymarit, por ai erdhi për betejë Të martën në mbrëmje, Neymar Jr dhe avokatët e tij lëshuan një deklaratë të përbashkët në të cilën ata pohojnë se do të
Bankat e Kosovës fituan shuma marramendëse në 2016 Gjatë gjashtë muajve të parë të këtij viti 10 banka komerciale, sa operojnë në Kosovë, kanë arritur ta krijojnë një prof
ALARMI/ Shqiptarët janë "shkepur" duke ngrënë çokokrem me vaj palme në 2016 Konsumatorët shqiptarë po e preferojnë gjithnjë e më shumë çokollatën, ndonëse mbeten shumë poshtë nivelit të konsumit t
Rritje ekonomike?! Shqiptarëve iu ul ndjeshëm paga në 2016 Paga mesatare mujore bruto për të gjithë të punësuarit në ekonominë shqiptare ra në 45,845 lekë në vitin 2016- nga 46,82