999 rezultate për

2015

U burgos në Itali, shteti shqiptar e fali Habilajn në 2015 Moisi Habiliaj, njeriu që drejton kartelin e drogës në Vlorë dhe që tashmë është arrestuar nga prokuroria e Katanias Ita
Ndotja e ajrit i mori jetën 9 milionë personave më 2015 Rreth 1 në gjashtë 6 vdekje të regjistruara në 2015, u shkaktuan nga ndotja e ajrit, tokës dhe ujit. Sipas një raport
Ketan Makwana, i bashkohet si folës Konferencës AllWeb Albania Ketan Makwana është një folës ndërkombëtar shumë i njohur i TEDx, sipërmarrës serial dhe mentor i cili e ka nisur rrugët
Padi penale kundër kryetarit të Komunës së Negotinës Policia ka ngritur tre padi penale kundër kryetarit të Komunës së Negotinës, Vanço Apostolov, për keqpërdorim të detyrës
Reali sot mund të barazojë rekordin I cili është i paprekshëm prej dekadash Sonte Real Madridi mund të barazojë sot rekordin e skuadrës braziliane Santos duke shënuar në 73 ndeshje rradhazi në koh
Pronari i hotelit rrëfen tmerrin që kaloi gjyqtarja Hafizi gjatë pushimeve Zbardhet dëshmia e pronarit të hotelit ku ishte vendosur gjyqtarja Fildez Hafizi së bashku me fëmijët kur burri tentoi q
Vrau gjyqtaren, ja arsyet pse e lehtësoi gjykata 53-vjeçarin më 2015 Vazhdojnë hetimet në lidhje me vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi nag ish-bashkëshorti i saj. Edhe pse kishte pretend
Statistikat tregojnë një Navas specialist kur bëhet fjalë për 11-metërsha Keylor Navas po vazhdon me formën e tij të mirë në Real Madrid në 2 sezonet e fundit. Portjeri Madrilen ishte një nga kr
Demarkacioni i mbetur pezull prej 1 viti ​​Fiks një vit më pare, Isa Mustafa si kryeministër i Kosovës e kishte tërhequr nga rendi i ditës pikën për
Shpenzimet publike për shëndetin 83 euro për frymë, 25 herë më të ulëta Në Bashkimin Evropian shpenzimet për shëndetësinë ishin 2076 euro për frymë në vitin 2015, sipas Eurostat, ndërsa në të
Më 13 shtator seanca kundër katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj – Bujupi dhe Faton Topalli do te paraqiten në gjykim për hedhje të gazit në K
Zbardhen përgjimet e grupit të drogës me avion në Vlorë: Ia tregova policit… Janë zbardhur përgjimet e grupit të trafikantëve të drogës në Vlorë në vitin 2015, trafikimi i të cilës bëhej me avion d
Po kërkoni punë? Këto dy qytete në Shqipëri mund t’ju punësojnë Nëse jeni në kërkim të një pune, ka më shumë shanse që ta gjeni në Tiranë, ose në Durrës, teksa bizneseve që ndodhet në
Martin Shkreli rrezikon 20 vjet burg, avokati i tij: Ai është një gjeni Një juri do të fillojë diskutimet të hënën në gjyqin për akuzat për mashtrim të letrave me vlerë kundër sipërmarrësit Ma
Raporti i Agjencisë së Mjedisit: Tirana përmirësim i ndjeshëm i ajrit në dy vitet e fundit Nismat e ndërmarra nga Bashkia e Tiranës në dy vitet e fundit, si: “Tirana pa makina”, përmirësimi i brezit mbrojtës të
A është kjo arsyeja e vërtetë pse Topalli nuk u fut në listën e PD? (VIDEO) Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, duke folur sot në emisionin “Përballë” në TVSH tha se Basha futi në listë vetëm ata që
Zemra dhe tumorët i vdesin shqiptarët, rriten vdekjet nga kanceri Sëmundjet ishemike të zemrës dhe neoplazmat (tumoret) ishin përgjegjësit kryesorë për vdekjet në Shqipëri vitin e kaluar
Mësoni të veçantë e Athetiko Bilbaos, imagjinojeni ekipin tuaj në këtë situatë Athletic Club Bilbao mbart me vete një të veçantë e cila mund tu kishte sjellë fundin shumë prej ekipeve më me emër në E
Bojkoti i madh, 9 % më pak se në vitin 2015 Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur vetëm pak minuta pas mbylljes së procesit zgjedhor, përqindjen e votuesve që
Zbardhet vendimi, me çfarë arsyetimi iu hoq titulli Skënderbeut (FOTO LAJM) Komisioni i Etikës në FSHF vendosi t'i heqë titullin kampion Skënderbeut në sezonin 2015-2016. Në vendimn e tij, komisio