999 rezultate për

2015

iPhone 6s Plus, telefoni më i fuqishëm për vitin 2015 Sipas një sondazhi të realizuar nga AnTuTu, rezulton se iPhone 6s Plus ishte telefoni inteligjent më i fuqishëm për viti
Bllokohen në Vlorë 7 prona me vlerë 15.7 mln euro Njësia hetimore Task-Forcë pranë prokurorisë së Vlorës, ka sekuestruar shtatë sipërfaqe toke, që kanë si vendodhje zonat
CIES publikon statistikat e 2015-ës, Shqipëria rekord me lojtarët e lindur jashtë vendit Qëndra Ndërkombëtare e Studimeve në Sport, CIES, publikoi statistikat më interesante të vitit 2015. Studimi është bazuar
“Topi i Artë” 2015, Messi me këpucë të dedikuara (FOTO LAJM) Këpucë sporti për ‘Topin e Artë”. Për të nderuar futbollistin që i ka fituar të gjithë trofetë në rang individual dhe me
Sondazhi i "Albeu"/ Hysaj futbollisti shqiptar më i mirë për vitin 2015 (FOTO) Elseid Hysaj është futbollisti shqiptarë më i mirë për vitin 2015. Në bazë të një sondazhi të organizuar nga Portali "Al
Gjykata lë në paraburgim tre të dyshuarit për krim të organizuar Gjykatës së Apelit, me një kolegj prej tre gjyqtarësh, ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej një muaji, ndaj të pand
Sot mësohet "Mbreti" i futbollit për 2015-ën Sot në ora 18:30, ne Zyrih Te Zvicres, nis ceremonia e "Topi i Artë 2015". Lionel Messi synon suksesin e peste, ndersa C
Fotografitë më të bukura të martesave për 2015-ën (FOTO LAJM) Martesa është një ngjarje që gjithkush e pret me emocion. Fotografia është shoqëruesja më e mirë e asaj dite, këtë vit,
SONDAZH/ Kush është futbollisti më i mirë shqiptar për vitin 2015? Viti 2015 është më i suksesshmi në historinë e futbollit shqiptar. Kombëtarja jonë arriti një kualifikim historik për në
UEFA/ Ja 11-shja më e mirë për vitin 2015 (FOTO LAJM) UEFA ka zyrtarizuar formacionin më të mirë për vitin 2015. Kjo 11-she është përzgjedhur nga votat e të gjithë vizitorëve
10 ekipet më të mira për vitin 2015, Skënderbeu pozicion rekord (FOTO LAJM) Institutit Ndërkombëtar të Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS) ka publikuar sot renditjen e klubeve për vitin
IFFHS/ Top 10 portierët më të mirë në botë për vitin 2015 (FOTO) IFFHS (Federation of Football History & Statistics) ashtu siç bën çdo fillim vitit, ka publikuar disa të dhëna shumë int
FIFA zbulon para kohe fituesin e "Topit të Artë" (FOTO) FIFA e ka zbuluar fituesin e ‘Topit të Artë për vitin 2015. Në faqen zyrtare të shtëpisë më të madhe të futbollit në bot
Ja numri i refugjatëve nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia në Gjermani gjatë 2015-ës (FOTO LAJM) Rreth 1.1 milion refugjatë emigruan në Gjermani gjatë 2015, duke thyer gjithë parashikimet dhe normat e lejuara. Më posh
Rizzoli arbitri më i mirë për 2015-n, ja lista e plotë Nicola Rizzoli është zgjedhur gjyqtari më i mirë për vitin 2015. Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në
IFFHS, 10 playmaker-at më të mirë për vitin 2015 (FOTO LAJM) Lionel Messi shpallet për herë të parë lojtari organizator më i mirë i vitit nga IFFHS, Instituti i Historisë dhe i Stat
Ja kush janë trajnerët më të mirë për vitin 2015 Instituti i Statistikave në futboll (IFFHS) ka shpallu trajnerin më të mirë për vitin 2015. Ai është Luis Enrique, i cil
Ja 5 hitet e vitit 2015 në Portalin Albeu.com (VIDEO) Portali Albeu.com ka zgjedhur 5 hitet e vitit 2015. 5 hitet janë përzgjedhur nga votimi i organizuar në Portalin Albe
Personalitetet botërore që humbën jetën më 2015 Viti 2015 do të mbahet mend si vit luftërash, konfliktesh dhe marrëveshjesh e nga ana tjetër mosmarrëveshjesh. Në kët
Mogherini: Kosovo-Serbia agreement, among top 12 EU achievements The High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy, Federica Mogherini has presented on her blog