999 rezultate për

1195

Nëse mban kapuç në dimër, ka diҫka që nuk duhet ta bësh Kapuçët janë një prej aksesorëve perfektë gjatë dimrit. Janë komodë, të ngrohtë, por edhe të bukur. Me ta mund t’i mbulo
Kroatët alarmojnë: Ky është plani serb për "Serbinë e Madhe", shqiptarët hyn në lojë? Sipas disa të përditshmeve në Kroaci, portali Dnevno.hr po merret edhe me tezën rreth “mini Shengenit” si një shprehje e
Si t'i ndalosh gazrat dhe fryrjen e stomakut, një herë e përgjithmonë E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrige, divan apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk je
Qëndro larg këtyre lëngjeve para gjumit, nëse do të biesh në peshë Të biesh të paktën 2 kilogramë është një prej dëshirave që të gjithë e kanë në muajin janar, sepse pas pushimeve, të gji
5 mënyra për të ndihmuar njerëzit që djersijnë shumë Disa nga ne kanë më shumë vapë se të tjerët, gjë që i bëjnë të djersijën edhe më shumë: por, sa më shumë të djersish, aq
5 mënyra për të ndihmuar njerëzit që djersijnë shumë Disa nga ne kanë më shumë vapë se të tjerët, gjë që i bëjnë të djersijën edhe më shumë: por, sa më shumë të djersish, aq
Zgjedhjet e 2021-shit, a do të aplikojë SPAK modelin kroat? Zgjedhjet e vitit 2021 janë një kufi politik shumë i rëndësishëm për vendin. Një kufi që sjell nevojën normalisht të nd
OSBE-ODIHR godasin zgjedhjet në Serbi: Vuҫiҫ shkeli ligjin! Në raportin paraprak pas zgjedhjeve në Serbi, OSBE-ODIHR vë theksin në dy problem thelbësore të këtyre zgjedhjeve: munge
3 arsye të forta pse duhet ta zëvendësosh kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, nga e përditshmja “Clinical Nutrition”, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫ
3 arsye pse duhet ta zëvendësoni kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫaj i zi në ditë ulin me 31 për qind rrez
Shkenca ngre alarmin, "Digjital detox" çdo natë para gjumit Studimet e fundit nga “Digital Awareness” U.K. dhe konferenca “Headmasters and Headmistresses” kanë arritur në përfundim
Qerpikë artificialë? Është kaq e thjeshtë të zgjasësh tuat Qerpikët e gjatë janë një sfidë më vete bukurie për të gjitha vajzat, madje sa herë ke ndonjë rast për të Ti mund të di
A do të ketë sukses dëshira e Serbisë për përfitim nga Uashingtoni për ҫështjen e Kosovës? Pas bllokimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës politika e jashtme serbe përpiqet ta gjejë rrugëdaljen në Uashing
Ekspertja gjermane: "Në Shqipëri mungojnë tekstet e komunizmit, të rinjtë duhet të dinë ç'ndodhi" DW: Znj.Kaminsky, cili është qëllimi vizitës tuaj në Shqipëri bashkë me një delegacion nga Gjermania? Dr. Anna Kamins
Deutsche Welle vë në pikëpyetje Ramën për marrëveshjen Kosovë-Serbi? Presidenti Meta dekretoi të premten (18.01.2019) kryeministrin, Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm. Dekretimi vje
Ndryshime në takimin Thaҫi-Hahn Takimi në mes të Presidentit të Kosovës Hashim Thaҫi dhe Komisionerit të BE-së Johannes Hahn i cili ishte paraparë
Janë konsideruar femërorë, si t’i bëni thonjtë të zgjasin Ndoshta një pjesë e mirë e jona e kanë të vështirë të shkojnë gjithmonë në sallon bukurie dhe të presin pa fund për t’i
Macron pret Thaҫin nën reshjet e shiut Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi arriti në “Pallatin Elise” (Élysée Palace) ku është pritur nga presidenti i Francës,
Ky është vendi më çuditshem ku Haradinaj zgjodhi të flejë gjumë (FOTO LAJM) Ndeshja mes Kosovës dhe Ishujve Faroe ishte një ngjarje mjaftë e rëndësishme. Atë nuk hezituan që ta përcjellin edhe kre
Të rinj kujdes! Bëni zgjedhjen e duhur! Të rinj KUJDES! Bëni ZGJEDHJEN e duhur Shqipëria është një vend me të rinj me potenciale dhe aspirata të larta për tu