ZYRTARE/ Copa America, Argjentina lë në shtëpi një prej yjeve (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën e lojtarëve për Kupën e Amerikës.

Ajo që ka befasuar tifozët është mos prezenca e lojtarit, Lucas Ocampos.

26-vjeçari këtë sezon në La Liga me Sevillan bëri 34 paraqitje, shënoi 5 gola dhe 4 asistime.

Kujtojmë që zyrtarisht Copa Amerika do të zhvillohet në Brazil nga 13 qershori.

Argjentina ndeshjen e parë e luan kundër Kombëtars së Kilit më 14 qershor./

Shtuar 11.06.2021 09:06