Zvicra luan sot ndeshjen jetike ndaj Turqisë, formacionet e mundshme

Kombëtarja e Zvicrës do ta zhvillojë sot ndeshjen e rrethit të tretë dhe të fundit për fazën e grupeve ku do të ballafaqohet me Kombëtaren e Turqisë.

Skuadra në të cilën bëjnë pjesë edhe shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ka nevojë jetike për një fitore, si dhe të shpresojë në fitoren e Italisë kundër Uellsit për të siguruar kualifikimin direkt për në fazën e eliminimi direkt.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 18:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Zvicra: Sommer; Elvedi, Schar, Akanji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez; Shaqiri; Embolo, Gavranovic

Turkia: Cakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Muldur; Ayhan, Tufan, Calhanoglu, Under, Yazici; Yilmaz

Shtuar 20.06.2021 09:25