Statistika e pabesueshme e Atalantës ndaj Juventusit, nuk e la të prek topin për 8 minuta (VIDEO)

Juventus dhe Atalanta dje luajtën baras në ndeshjen në kuadër të Serie A-së, me rezultat 2:2.

Atalante ishte dyherë në epërsi mirëpo djelmoshat e Sarrit arritën të dalin me një pikë nga kjo ndeshje falë dy penalltive të shënuar nga Cristiano Ronadol.

Mirëpo loja e mirë e Atalantës gjatë gjithë ndeshje nuk u vu në pikëpytje asnëjëherë.

Kjo vërëhet edhe gjatë një periudhe të lojës, ku skuadra mysafire nuk e lë të prek topin Juventusin për tetë minutë të ndeshjes.


Shtuar 12.07.2020 13:43