Bayern mposht Werder dhe shpallet kampion për herë të 8 radhazi (VIDEO)

Bayern Munich ka mposhtur 0-1 Werderin e Rashicës duke siguruar kështu titullin.

Ishte Lewandowski ai që tundi rrjetën në minutën e 43.

Kur kanë mbetur edhe 3 ndeshje nga fundi baravezët kanë grumbulluar 76 pikë, plot 10 pikë më shumë se Dortmundi.

Ky ishte titulli i 8 radhazhi për bavarezët. 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Ndërkohë Werder i Rashicës mbetet në vendin e parafundit dhe rrezikon seriozisht rënien në Bundesligën 2. /albeu.com/


Shtuar 16.06.2020 20:30