Bayern me shumë vuajtje fiton Superkupën (VIDEO)

Bayernka fituar edhe Superkupën e Europës.

Të besuarit e Hans Flik, mposhtën mbrëmjen e sotme Sevijan me rezultatin 2-1.

Koha e rregull përfundoi në barazim 1-1, falë golave të Okampos dhe Gorecka, teksa sfidën e vendosi goli i Havi Martinez në minutën e 104.

Sevija në krahun tjetër ka më shumë pjesëmarrje se skuadra gjermane, plot gjashtë herë kanë arritur spanjollët të jenë pjesë e kësaj finaleje duke e fituar atë vetëm një herë në vitin 2006.

Superkupa e Europës, duket se është kthyer në një mallkim për spanjollët.


Shtuar 24.09.2020 21:43