ZYRTARE/ Shkarkohet Quique Setien

Barcelona ka marrë vendimin për ta shkarkuar trajnerin Quique Setien.

Që nga humbja nga Bayern Munich thuhej se Barcelona do ta shkarkojë trajnerin, dhe kjo punë shihej si e kryer.

Pas takimit të jashtëzakonshëm të thirrur sot, tashmë edhe zyrtarisht është njoftuar për shkarkimin.

Setien ka dështuar nën drejtimin e Barcelonës duke i humbur skuadrës vendin e parë në La Liga.

Humbja 2:8 ndaj Bayern Munich ishte ajo që vulosi shkarkimin e trajnerit.

Thuhet se Ronald Koeman do ta zëvendësojë Setien në stolin e Barcelonës.


Shtuar 18.08.2020 06:29