ZYRTARE/ Mërgim Vojvoda firmos me Torinon

shte thjesht një formalitet, por tani është zyrtare: Mërgim Vojvoda është një lojtar më i ri i Torinos. Mbrojtësi kosovar, i cili mbërriti në Malpensa dy ditë më parë për të kryer vizitat dhe më pas për të nënshkruar kontratën, tashmë është nën urdhërat e trajnerit, Marco Giampaolo . Më poshtë, njoftimi i klubit italian:

Klubi i Torinos është i lumtur t’iu njoftojë se ka blerë kartonin e Mërgim Vojvodës nga Standard Liege. Mbrojtësi ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare.


Shtuar 27.08.2020 10:32