ZYRTARE/ Juventusi kompleton stafin teknik të Pirlos

Andrea Pirlo te Juventusi tashmë do të punojë me Igor Tudor si asisten menaxher i tij dhe Roberto Baronio bashkëpunëtor teknik.

Lajmi u bë i ditur nga skuadra e Hajduk Split, ku konfirmo se trajneri i tyre Tudor do të largohet.

Ky transferim i Tudor në stafin e Juventusit, vjen pasi Pirlo nuk e ka përgatitjne e duhur menaxheriale e Igor Tudor ka qenë trajner i skuadrave si: Hajduk, PAOK, Galtasaray dhe Udineze.

Madje është raportuar se Tudor ka paguar vetë një të tretën e klauzolës së lirimit prej 450,000 € për t’u lejuar nga kontrata e Hajduk.


Shtuar 23.08.2020 11:19