ZYRTARE: Gasperini fiton “Pankinën e Artë” në Serie A

Trajneri i Atalantës, Giampiero Gasperini është shpallur trajneri i vitit në itali duke lënë pas Allegrin dhe Mihajlovic.

Gasperini është fituesi i edicionit të 17-të “Panchina d’Oro”.

Suksesi i Atalanta gjatë sezonit të kaluar, kualifikimi në Ligën e Kampionëve, si dhe vazhdimësia këtë edicion kanë bërë që Gasperini të fitojë këtë trofe.


Shtuar 3.02.2020 14:22