ZYRTARE/ Caktohet dueli i tretë mes Fury dhe Wilder, kjo është data

Tashmë gjithcka bëhët zyrtare, Wilder dhe Fury do të ndeshen për të tretëm herë.

Pas ndeshjes së parë të mbyllur në barazim, Fury deklasoi Wilderin në raundin e shtatë të ndeshjes së dytë duke e mposhtur me nokaut para disa ditëve.

Në kontratën mes dy boksieri ekzistonte klauzola që humbësi i kësaj ndeshjeje të kërkonte sërish përballje dhe Wilderi nuk humbi për ta aktivizuar menjëherë këtë klauzolë.

Ndeshja e tretë mes këtyre boksierëve do të luhet 18 korrik në Las Vegas. /albeu.com/


Shtuar 2.03.2020 07:45