Zidane nuk e ka në plan, Reali duhet të vendosë për sulmuesin

Situatë e paqartë për të ardhmen e Borja Mayoral, që vijon të mbetet jashtë planeve të Zinedine Zidane. Nga ana tjetër, sulmuesi ka disa oferta konkrete nga Valencia, Lazio, Fiorentina dhe Olimpique Marseille, por drejtuesit “merengues” hezitojnë ta shesin, pasi i tremben rritjes së lojtarit në një skuadër tjetër.

Mayoral nga 1 janari i ardhshëm mund të negociojë me çdo ekip, pasi i skadon kontrata në qershor. Nuk përjashtohet rinovimi i saj, pasi dëshiron të tregojë vlerat me Real Madridin, megjithatë gjithçka mbetet ende e hapur.


Shtuar 24.09.2020 11:24