Zidane i bindur se Hazard dhe Vinicius mund të luajnë bashkë

Trajneri i Los Blancos pranoi se dyshja mund të konsiderohej se ishte në konkurrencë për një rol të ngjashëm, por është i bindur që të dy mund të akomodohen veç e veç.

Hazard ishte një zëvendësues i papërdorur në fitoren 2-1 të së dielës ndaj Real Sociedad dhe mbetet për t’u parë nëse ai do të luajë kundër Real Mallorca të mërkurën – teksa braziliani luajti tërë takim.

“Unë nuk e shoh si të pamundur, jo kaq, por ne përpiqemi ta bëjmë lojtarin sa më të rehatshëm”.

“Pozicioni i tij është i Edenit, por nuk do të thotë asgjë. Më pëlqen t’i vendos lojtarët në vendin e tyre, por në një ndeshje ata mund të luajnë së bashku. Unë nuk kam asnjë dyshim për këtë”.

“Ai [Vinicius] është 19 vjeç, ai duhet të mësojë shumë gjëra në mënyrë të sigurt, taktike, dhe të tjera, por ai është një djalë që dëshiron të punojë dhe kjo është ajo që po bën më të përgatitur”, deklaroi francezi.


Shtuar 24.06.2020 06:50