Zhgënjen Juventusi, Udinese i shtyn festën e titullit (VIDEO)

Juventusit e ka çuar dëm asistin e dhënë nga Interi mbrëmjen e djeshme, teksa me një fitore sot ndaj Udinezes shpalleshin zyrtarisht kampion. Bardhezinjtë e Mauricio Sarrit, u mposhtën me përmbysje 2-1 nga Udinezë në “Dacia Arena”.

“Zonja e Vjetër” kaloi e para në avantazh me De Ligt, i cili realizoi një supergol nga jashtë zonës, ndërkohë që të zotët e shtëpisë, e kthyen rezultatin në favor, falë golave të Nestorovskit dhe Fofana në minitat 5-2 dhe 90+1’.

Me këtë humbje, diferenca e Juvenstusit nga Atalanta e vendit të dytë, është 6 pikë, kur kanë ngelur edhe 3 javë nga fundi i kampionatit. Në sfidën e radhës bardhezinjtë do të presin Sampdorian në shtëpi.


Shtuar 23.07.2020 19:40