Zgjidhet goli më i bukur në Premier League për sezonin 2019/20 (VIDEO)

Futbollisti i Tottenham, Son Heung-min ka fituar çmimin për golin më të bukur të sezonit 2019-2020 në Premier League.

Sulmuesi koreano-jugor e fitoi këtë çmimin, për golin e shënuar ndaj Bunrley-t në muajn dhjetor.

28 vjeçari e mori topin nga porta e tij dhe me një veprim të shkëlqyer individual arriti ta dërgonte topin në rrjetë.

Son mundi në këtë garë, Kevin De Bryne-n e Manchester Cityt dhe Bruno Fernandes-in e Manchester United.


Shtuar 13.08.2020 11:18