Zbulohen datat: Ja ku hapet dhe mbyllet merkato

Merkato e verës në futboll për sezonin 2020-21 do të hapet më 1 shtator dhe mbyllet më 5 tetor, raportojnë mediat italiane.

Pasi sezonet 2019-20 në kampionatet pritet të përfundohet deri më 4 gusht, e Liga e Kampioneve dhe Liga e Evropës do të luhet deri në fund të gushtit, gjithë kalendari i futbollit është transformuar si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Sipas “Corriere dello Sport” merkato e verës do të hapet më 1 shtator dhe mbyllet më 5 tetor.


Shtuar 31.05.2020 16:14