Zbehen mundësitë, sot kur skadon klauzola e Lautaros, Barcelona nuk bën asnjë lëvizje

Sulmuesi 22-vjeçar ka qenë në ballinat e gazetave italiane në baza ditore në muajt e fundit, pasi Barcelona po përpiqej të joshte ish-yllin e Racing Club në La Liga.

Por Blaugranët thuhet se janë përpjekur të kërkojnë një zgjidhje tjetër për të përmbushur çmimin e kërkuar të Interit dhe të përfshijnë lojtarë në marrëveshje të mundshme për të marrë objektivin e tyre, duke mos arritur të përmbushin shumën e kërkuar për ta çliruar atë nga kontrata e tij në ‘Giuseppe Meazza’.

Data e skadimit të klauzolës së lirimit prej 111 milionë euro është sot, më 7 korrik, dhe Calciomercato.com pretendon se lojtari do të qëndrojë aty ku është.

Raporti pretendon se pandemia e koronavirusit ka ndikuar në forcën financiare të klubeve evropiane dhe madje një gjigant si Barcelona lufton për të përmbushur një kërkesë të tillë.

Lautaro ka shënuar 12 gola në 27 ndeshje të Serisë A këtë term.


Shtuar 7.07.2020 08:57