Vjen lajmi i mirë për tifozët e Realit, Hazard pranë rikuperimit

Eden Hazard i cili iu nënshtrua operacionit në 5 mars tashmë ka hequr qepjet që kishte në këmbë.

Ekipi mjekësor i Los Blancos ka konfirmuar se ka përparimi që po bëhet pas operacionit.

Kjo paraqet një përparim të rëndësishëm në rikuperimin e lojtarit belg, me dy javët e para iu nënshtrua operimit.

Hazard aktualisht është në karantinë në shtëpinë e tij në Madrid, një vendim që u mor nga klubi pas testit pozitiv të coronavirusit të një basketbollisti të klubit.

Sulmuesi ishte kthyer nga Dallasi dhe do të kryejë rehabilitimin e tij në Spanjë.

Ashtu si pjesa tjetër e shokëve të tij të skuadrës, ai ka një plan specifik për tu përgatitur për periudhën e tij të izolimit dhe do të ketë vetë në dorë kujdesin dhe këshillat e profesionistëve.

Pezullimi i kampionatit dhe garat evropiane, për shkak të Covid-19 ka ardhur në një kohë të favorshme për Hazardin, i cili mund të jetë gati gjatë verës.


Shtuar 19.03.2020 22:30