Vidal largohet nga Barcelona si lojtar i lirë

Është radha e Arturo Vidal për t’u larguar nga Barcelona.

Pas largimit të Ivan Rakitic, serinë e largimeve Barcelona do ta vazhdojë me mesfushorin kilian, Arturo Vidal.

Barca do të pranojë një marrëveshje që ai të anulojë kontratën e tij dhe të largohet falas.

Ai ka edhe një vit në kontratën e tij, por Barca nuk do ta detyrojë atë të qëndrojë.

Ata mund të marrin një pagesë simbolike si Rakitic me Sevillan, por largimi i tij nga Barcelona duket i sigurt.

Vidal do të jetë i lirë të nënshkruajë me Interin, ku po e kërkon trajneri Antonio Conte.


Shtuar 3.09.2020 10:56