UFC-ja do të vazhdojë pavarësisht koronavirusit, kjo është arsyeja

Megjithë krizën që ka shkaktuar pandemia koronavirus në sport në të gjithë botën, UFC janë të bindur se do të zhvillojnë UFC 249 në prill.

Për shkak të kufizimeve në tubimet publike në New York, ngjarja nuk do të organizohet atje siç ishte planifikuar fillimisht, por ajo do të zhvillohet diku tjetër.

UFC 249 përfshin luftën e madhe midis Khabib Nurmagomedov dhe Tony Ferguson.

“Ne do të ndjekim këto udhëzime për të mos patur më shumë se 10 njerëz në një dhomë dhe ne shpresojmë që kjo të largohet deri në prill”, tha presidenti i UFC Dana White për ESPN.

Ngjarjet pritet të zhvillohen pas dyerve të mbyllura në UFC APEX – kompleksi sportiv i krijuar posaçërisht për garat MMA në Las Vegas.


Shtuar 23.03.2020 08:34