U qëllua dy herë në bark, vëllai i Aurier ishte futbollist dhe do firmoste me një skuadër franceze (FOTO LAJM)

Vëllai i Serge Aurier u qëllua për vdekje në orët e para të mëngjesit të së hënës jashtë një klubi nate në qytetin e Toulouse, shkruan Albeu.com.

Ai ishte duke shijuar natën e tij në një lokal lokal kur u qëllua dy herë në bark.

Christopher u transportua menjëherë në spital, por nuk ja doli të mbijetonte.

Uebfaqja zyrtare e Tottenham dërgoi gjithashtu ngushëllime të përzemërta Aurier dhe familjes së tij.

Policia gjithashtu u raportua se kishte mbërritur shpejt pas vendit të ngjarjes, por autori i të shtënave arriti të largohej. Tani ata po marrin në pyetje çdo dëshmitar.

Ashtu si Serge, Christopher ishte gjithashtu një futbollist, por kurrë nuk ishte në gjendje të kishte sezonin e tij të pasi dështoi të fitonte një kontratë me Brentford në vitin 2011. Ai më vonë pati një gjyq me anën me qendër në Manchester, me skuadrën Stalybridge Celtic.

Sipas sugjerimeve të fundit, ai po shikohej gjithashtu nga një skuadër franceze Toulouse Rodeo, e cila aktualisht është në ligën e pestë të futbollit francez.

Tragjedia u raportua vetëm dy orë pasi Sergei përfundoi 90 minutat me Spurs në derbin e Londrës së Veriut. /albeu.com/


Shtuar 14.07.2020 14:21