U hodh nga Sanatoriumi, pacienti ishte vjehrri i ish-deputetit socialist

Hasan Mira, 65 vjeç, nga Fulqimeti i Klosit, u hodh sonte në mbrëmje nga kati i katërt i spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ në Tiranë, ku ishte shtruar prej dy ditësh me Covid.

Mira u mësua se ishte vjehrri I ish-deputetit socialist, Gjetan Gjetani, që më pas kaloi në radhët e LSI.

I kontaktuar nga ABC Neës, Gjetan Gjetani tha se do të flasë në një moment të dytë për ngjarjen.

Ai sqaroi se vjehrri i tij kishte shfaqur probleme psikologjike ditën e sotme.

Miri, kishte rezultuar pozitiv me Covid prej dy ditësh dhe ishte shtruar në Sanatorium, nga ku dhe u vetëhodh.

Ai ishtë në gjendje të rënduar shëndetësore, në terapi intensive, por nuk kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.


Shtuar 2.09.2020 20:34