Talenti i Realit zyrtarisht huazohet te Dortmund

Real Madrid e ka huazuar talentin e tyre, Reiner Jesus te Borussia Dortmund për dy sezonet e ardhshme.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra madrilene përmes një njoftimi zyrtar, shkruan Indeksonline.

18 vjeçari është prodhim i akademisë së Flamengos derisa kartonin e tij e bleu Reali këtë verë për 30 milionë euro.

Reiner luan si mesfushor qendror dhe mesfushor i avansuar


Shtuar 19.08.2020 12:24