Sturridge zbulon misterin që fshihet pas festimit të famshëm

Daniel Sturridge ka zbuluar historinë që qëndron pas vallëzimit që bën pasi shënon, i cili u bë i njohur për kohën e tij në Chelsea dhe Liverpool .

Festimi i ish- sulmuesit të Anglisë ishte një pamje e rregullt në Anfield, pasi ai shënoi 50 gola në Premier League për Reds, duke i ndihmuar ata të shkojnë pranë titullit në vitin 2013-14.

Sturridge thotë se kur ishte i ri, imitonte festimet e Faustino Asprilla dhe Ian Wright, por vallja e tij ishte gjithçka e tij.

“Është ‘Vallja e Sturridge’. Nuk është Vala ’që FIFA e quajti, nuk është emri,” tha ai në kanalin e tij në YouTube .

“Është” Vallja e Sturridge “, kështu që le ta marrim atë drejt, mirë dhe të guximshëm”.

“Rrija me kushërinjtë dhe miqtë e mi në apartamentin tim. Kishte muzikë në shtëpi, duke filmuar”.

“Unë fjalë për fjalë sapo fillova ta bëja atë veprim. Nuk ishte aq i qetë, nuk ishte aq i pastër por isha pak i sugjeruar dhe thjesht vendosa të filloja të lëvizja në atë mënyrë”.

“Të gjithë qeshëm me vallëzimin tim dhe atëherë thash “Ju e dini se çfarë, nëse shënoj, do ta bëj! “Unë mendoj që herën e parë që bëra valle, ne luajtëm kundër Manchester United United në Kupën e Carling në Stamford Bridge kur po luaja për Chelsea”.

“Kjo ishte hera e parë që nxora valle. Keni parasysh, është evoluar shumë që nga atëherë. Nuk ishte aq e qetë ose aq e pastër sa tani”, ka thënë ndër të tjerash ish-sulmuesi i Chelseas dhe Liverpoolit.

Sturridge aktualisht është pa skuadër pasi kontrata e tij në Trabzonspor është anuluar. /


Shtuar 13.04.2020 06:57