Solskjaer zbulon detaje: Refuzova Bayernin e Liverpoolin për t’u bërë legjend e Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer pranon se kishte refuzuar Liverpoolin dhe Bayern Munich për të ndjekur statusin e legjendës në Manchester United.

Në vitin 1996, norvegjezi ishte një sulmues i panjohur luante në Molde.

Paraqitje të profilit të lartë, së bashku me largimet e dukshme në një skenë ndërkombëtare, filluan ta sjellin atë në radarin e klubeve udhëheqëse në të gjithë Evropën, transmeton lajmi.net.

United përfundimisht fitoi garën për nënshkrimin e tij, me një njeri të njohur si “vrasësi me fytyrë fëmije” duke u bërë fitues i tripletës përgjatë 11 viteve në ‘Old Trafford’.

Solskjaer i tha faqes zyrtare të Djajve të Kuqë se si ai përfundoi në Manchester: “A ishin të interesuar për mua Liverpool dhe Bayern Munich? Po, dhe Cagliari, PSV dhe disa ekipe të tjera”.

“Por unë nuk do ta ndryshoja historinë. Kishte vetëm një zgjedhje. Ishte fantastike kur erdhi thirrja”.

Shtuar 24.03.2020 12:31