Sherr mes futbollistëve, skuadra italiane ndërpret stërvitjen

Një situatë aspak e këndshme raportohet të ketë ndodhur gjatë stërvitjes te skuadra e Sampdorias, teksa Ranieri është detyruar të ndërpresë stërvitjen.

Il Secolo XIX zbulon tensione të larta në shtëpinë e Blucerchiati pasi trajneri duhej të pezullonte aktivitetet për shkak të tensionit mes dy lojtarëve.

Ramirez dhe Tonelli gjoja kanë debatuar gjatë një ndeshje dhe incidenti u përshkallëzua në një pikë ku Ranieri nuk mund të vazhdonte seancën.

Sampdoria janë një nga skuadrat e para që kthehen në veprim kur Serie A rikthehet dhe po përgatiten të përballen me Interin të dielën në orën 20:45.

Të dy Tonelli dhe Ramirez normalisht do të ishin në diskutim për një vend në formacionin startues, por zbulimet e fundit mund të çonin në ndëshkime nga klubi.


Shtuar 18.06.2020 11:05