Sherr masiv në futbollin brazilian (VIDEO)

Nga derbi i Florianopolis në ishullin e Shën Katerinës në Brazil vijnë skena reale të dhunës ku kishte disa viktime.

Futbollistët rrahën një tifoz i cili vrapo për të provokuar futbollistët në bankën rezervv.

E gjithë kjo ndodhi në një ndeshje mes Figueirense dhe Avai ku mysafirët fituan me rezultat solid 0:2.

Incidenti ndodhi në fillim të ndeshjes, ku kishte një ndërprerje për shkak të trazirave të tifozëve.

Një tifoz i skuadrës vendase i shpëtoi vëmendjes së policisë dhe vrapoi drejt stolit të Avait.


Shtuar 3.02.2020 16:07