Sadiku në superformë, tund rrjetën me Malagan (VIDEO)

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë Armando Sadiku është kthyer sërish te goli.

Futbollisti i Malagës vendosi në baraspeshë sfidën në kategorinë e dytë të futbollit spanjoll kundër Numancias. Në minutën e 54-rt, skuadra andaluziane fitoi penallti dhe Sadiku nuk fali duke rihapur sfidën.

Ai po kalon një sezon mjaft pozitiv në aspektin personal me Malagën duke realizuar 10 gola në 22 takime.


Shtuar 9.02.2020 20:58