Ronaldo paraqitje zhgënjyese, portugezi statistika katastrofë ndaj Sassuolos

Cristiano Ronaldo zhvilloi një paraqitje zhgënjyerse në përballjen kundër Sassuolos e cila përfundoi me rezultatin e barabartë 3-3.

Portugezi zhvilloi një lojë të dobët pasi nuk arriti të shënonte ose asistonte për herë të parë në Serie A që nga dhjetori i vitit të kaluar.

Përveç kësaj, Ronaldo gjithashtu pati vetëm 30 prekje të topit dhe zero driblime dhe krosime. Ishte një natë e rrallë për ish-yllin e Real Madridit pas rikthimit të futbollit, pasi ditët e fundit ishe në formë të mrekullueshme.

Pavarësisht kësaj, Ronaldo mbetet i 2-ti në listën e golashënuesve të Serie A me 28 gola, vetëm një më pak se Ciro Immobile i pari.


Shtuar 16.07.2020 10:02