Ronaldo karikon Juventusin për sezonin e ri: Ne do punojmë për të “pushtuar” Italinë, Europën dhe botën (VIDEO)

Kristiano Ronaldo e mbylli sezonin me vetëm një trofe të fituar me Juventusin, atë të kampionatit. Së fundmi portugezi ka bërë një postim mjaft emocionues në rrjetet sociale, ku karikon bardhezinjtë për sezonin e ri.

“Teksa bëhem gati për sezonin tim të tretë si bardhezi, ambiciet e mia janë më të larta se kurrë. Golat, fitoret, përkushtimi, profesionalizmi. Me gjithë fuqinë time dhe me ndihmën e shokëve të ekipit dhe stafit të Juventusit, ne do punojmë sërish për të pushtuar Italinë, Europën dhe botën. Të thyejë rekorde, të fitoj tituj dhe të arrij objektivat personal, të bëjmë më mirë dhe të arrijmë sukses më të madh. Ta bëjmë çdo vit një aventurë më të mirë se ajo e mëparshmja dhe të fitojmë gjithçka për tifozët tanë.

Të jetojmë me historinë e pasionin e Juventusit dhe të vendosim standartet tona sa më të larta”, përfundon postimi i Ronaldos në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

As I’m getting ready for my third season as a bianconero, my spirit and ambition are as high as ever. Goals. Victories. Commitment. Dedication. Professionalism. With all my strenght and with the precious help from my teammates and all of the Juventus staff, we work once again to conquer Italy, Europe and the World! Breaking records. Overcoming obstacles. Winning titles and achieving personal goals. To do more and better once and again. To reach higher and to succeed in all challenges that may come our way. Making every year into an adventure better than the one before and winning everything for our fans and supporters. To be the bearers of this amazing and unique passion that is Juventus, and to live up to it’s history, elevating our name, our values and our standards as high as possible. We are Juventus! We are the Champions! We are back and stronger than ever! We are counting on you! All together! Fino Alla Fine! 💪🏽

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on


Shtuar 27.08.2020 16:42