Roma dhe United pranë një marrëveshje për Smalling

Qendërmbrojtësi anglez, Chris Smalling, ka kënaqur bordin drejtues të Romës me paraqitjet e tij këtë sezon kur luajti si i huazuar.

Smalling është dëshira primare e Romës për merkaton e verës dhe ata janë gati të arrijnë marrëveshje me United.

Raportime të ‘Express’ bëjnë të ditur finalizmi i marrëveshjes është afër, madje tashmë është folur edhe për çmimin.

Roma pritet të mbushin arkat e Manchester United me 17 milionë funte.

Kujtojmë se edhe dëshira e Chris Smalling është që të mbetet me skuadrën e Romës.


Shtuar 12.07.2020 09:54