Renditja e sulmueseve të Arsenalit nga viti 2000, nga i dështuari, deri te ai më i miri

Arsenali në këtë shekull ka pasur disa sulmues të dalluar, mirëpo disa prej tyre edhe kanë dështuar.

Nga viti 2000, The Gunners kishin emra si Dennis Berkamp e Thiery Henry, që kanë mbetur në mesin e më të mirëve në histori të Ligës Premier.

Robin van Persie ishte po ashtu në listë, derisa tani në rrugën e tyre është duke shkuar edhe Pierre-Emerick Aubameyang.

Por ata kishin edhe sulmues që ju kanë dështuar si, Yaya Sanogo, Marouane Chamakh dhe Park chu-young.

21) Yaya Sanogo
20) Park Chu-young
19) Jérémie Aliadière
18) Francis Jeffers
17) Carlos Vela
16) Marouane Chamakh
15) Eddie Nketiah
14) Lucas Pérez
13) Nicklas Bendtner
12) Eduardo
11) Danny Welbeck
10) Lukas Podolski
9) Nwankwo Kanu
Nwankwo Kanu
8) Alexandre Lacazette
7) Emmanuel Adebayor
6) Sylvain Wiltord
5) Olivier Giroud
4) Pierre-Emerick Aubameyang
3) Robin van Persie
2) Dennis Bergkamp
1) Thierry Henry.


Shtuar 3.05.2020 18:10