Reali fiton me vuajtje ndaj Valladolid dhe merr kreun (VIDEO)

Real Madridi mori një fitore të vuajtur kundër Valladolid të vendit me rezultatin 0-1.

Spanjollët e drejtuar nga Zinedin Zidan siguruan fitoren në minutën e 78-ë, kur mbrojtësi Naço kërceu mbi mbrojtësit kundërshtarë për të shënuar golin e çmuar se 3 pikë për “Los Blancos”.

Megjithatë, sërish VAR-i ndikoi te ndeshja duke iu anulluar një gol vendasve në minutat e fundit të ndeshjes.

Pas më shumë se 3 muajsh, Real Madridi merr kryesimin e kampionatit spanjoll duke shkuar në kuotën e 46 pikëve, 3 më shumë se Barcelona e cila u befasua dje nga Valencia, e cila mposhti katanalansit 2-0.

Madrilenët mbeten të pamposhtur për 19 ndeshje radhazi dhe tashmë konfirmohen si pretendentë seriozë për titullin kampion.


Shtuar 26.01.2020 22:05