Pesë sfidat e Marcelos ndërsa mbush 32 vjeç

Marcelo tashmë është vendosur si një nga lojtarët më të suksesshëm në historinë e Real Madrid dhe braziliani po feston ditëlindjen e 32-të këtë të martë, shkruan Albeu.com,

Marcelo ka fituar trofe të shumtë dhe ka thyer disa rekorde me Los Blancos, por ka ende disa sfidat për të kapërcyer në një periudhë mjaft të komplikuar për të në Santiago Bernabeu.

Këtu, ne shikojmë pesë sfidat me të cilat ai po përballet.

Të konkurrojë me Mendy për një vend titullari.

Pavarësisht se ka zëra në lidhje me largimin e tij të mundshëm këtë verë, ai insiston që ai dëshiron të mbetet në klub.

Që të bëhet i huaji me më shumë paraqitjete Roberto Carlos ka më shumë ndeshje se çdo lojtar tjetër i huaj i Real Madrid me 527.

Marcelo ka regjistruar 505 ndeshje deri më tani, i ndjekur nga nga Karim Benzema me 501.

Këtë sezon ai ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar vetëm një gol, ndërsa e fundit sezonin ai shënoi tre në 34 ndeshje. Ndërkohë, në 2017/18, ai arriti pesë gola në 44 përballje dhe një vit para se të luante 47 herë dhe shënoi tre gola.

Ai mund të arrijë të ngrejë edhe tre trofe të tjerë, Marcelo do të shkruaj emrin e tij me shkronja të arta në historinë e Los Blancos.

Për tu rikthyer në skuadrën e Brazilit Marcelo nuk mori pjesë në Copa 2019 Amerika, një të cilën Brazili e fitoi në tokë shtëpiake. 32-vjeçari i majtë, i cili ka fituar një Kupë të Konfederatave me Selecao, është i etur për të sfiduar për një vend në skuadrën e Tite për Copa America-n e ardhshme. /albeu.com/


Shtuar 12.05.2020 19:02