Pas mbylljes së sezonit L’Equipe publikon formacionin e vitit në Ligue 1

Gjatë kësaj jave ne Francë u mor vendimin për mbylljen e ligave të futbollit ku në League 1, PSG u shpall kampione.

Federata e Futbollit të Francë nuk ndoqi shembullin e Holandës duke e anuluar në tërësi sezonin, por vendosi që kampionati të përfundoi sipas renditjes aktuale.

Pas përfundimit të sezonit, L’Equipe ka vendosur të publikojë formacionin më të mirë, me Neymar dhe Kylian Mbappe në të.

Formacioni më i mirë i sezonit 2019/2020 në Ligue 1:

Rajkovic (Reims)

Dubois (Lyon)

Gabriel (Lille)

Abdelhamid (Reims)

Hassane Kamara (Reims)

Verratti (PSG)

Renato Sanches (Lille)

Di Maria (PSG)

Neymar (PSG)

Ben Yedder (Monaco)

Mbappe (PSG)


Shtuar 2.05.2020 14:15