Nuk mund të ndodhte ndryshe, Klopp fiton çmimin “Trajneri i Vitit” në Premier League

Jurgen Klopp e ka fituar çmimin Trajneri i Vitit në Premierligë.

Pas suksesit me Liverpool në Premierligë, gjermani ka marrë çmimin më të vlefshëm për trajnerët.

Në garën për këtë çmim, Jurgen Klopp ka mposhtur Frank Lampard, Brendan Rodgers dhe Chris Wilder.

Vlen të ceket se Klopp gjatë këtij sezoni e ka fituar pesë herë çmimin trajnerit i muajit.


Shtuar 15.08.2020 14:13