Newcstle bën pazar te Barcelona, kërkon Coutinhon dhe Griezmann

“Daily Mirror” deklaron se ardhja e arabëve do të lejojë transferime të mëdha te Newcastle. Coutinho dhe Griezmann janë në axhendën e nënshkrimeve të mundshme për sezonin e ardhshëm, sipas medias britanike, shkruan Albeu.com.

Siç është raportuar të enjten nga gazeta britanike “Daily Mirror”, ardhja e një grupi investimesh të lidhur me qeverinë e Arabisë Saudite jo vetëm që është mbuluar nga polemikat, por ardhja e Princit Mohamed Bin Salman në presidencën e Newscatle gjithashtu do të do të thotë të vendos në dispozicion të klubit një shumë të konsiderueshme parash për të forcuar ekipin dhe të bëjë nënshkrime të shkëlqyera.

Dhe në listën e këtyre nënshkrimeve të reja janë, sipas të njëjtave informacione, dy emra të lidhur me Barcelonëm. Nga njëra anë, mesfushori brazilian, Philippe Coutinho, aktualisht në huazim ndaj Bayern Munich, dhe nga ana tjetër, sulmuesi francez, Antoine Griezmann.

Tashmë i klasifikuar si një klub “i ri i pasur”, Newcastle, duket se është i gatshëm të hyjë në ofertën për Couuinhon, që kërkohet nga Chelsea dhe Everton.

Sa i përket Griezmann duket një mundësi më e ndërlikuar, duke marrë parasysh që ai sapo ka nënshkruar për Barcelonën. Sidoqoftë, informacioni nga “Daily Mirror” nuk e përjashton këtë mundësi, duke marrë parasysh investimin e madh që ky grup investimesh i lidhur me qeverinë e Arabisë Saudite dëshiron të bëjë. /albeu.com/


Shtuar 23.04.2020 15:33