Ndjehet mungesa e Hazard, Lampard do patjetër një zëvendësues

Largimi i Hazard natyrshëm ndjehet te “blutë e Londrës” edhe pse prurjet e reja nuk kanë munguar.

Lampard dëshiron që në afatin kalimtar Chelsea të hap arkën dhe të blejë një lojtar me emër

Pas largimit të Eden Hazard, sipas Frank lampard, Chelsea humbi shumë dhe për të mbuluar boshllëkun e lënë nga belgu, duhet të blejnë në janar.

Blutë e Londrës ishin të dënuar deri në këtë afat, por tani janë të lirë të afrojnë kë të donë.

Lampard thotë se Chelsea humbi një ndër më të mirët në histori të klubit, Eden Hazrd, dhe për këtë, sidomos pas fitores së vështirë në FA Cup kundër Hull, patjetër duhet të përforcojnë skuadrën. /


Shtuar 25.01.2020 22:28